Gépvizsgálatok
Üzembe helyezés, időszakos felülvizsgálatok …
- Veszélyes gépek üzembe helyezése a Munkavédelmi törvény 21. § (3) szerint; „Üzembe helyezés feltétele a munkavédelmi szempontú előzetes vizsgálat”
- Nem veszélyes gépek üzemeltetést megelőző ellenőrző vizsgálata a 10/2016. (IV. 5.) NGM rendelet 17. § szerint: „A munkáltató új munkaeszköz esetében – ha annak biztonsága függhet a szerelés
körülményeitől – a használatba vétel előtt ellenőrző felülvizsgálat keretében me
ggyőződik a biztonságos működés feltételeiről és körülményeiről. A vizsgálat megállapításait és a megtett intézkedéseket jegyzőkönyvben kell rögzíteni”. - Veszélyes gépek időszakos biztonsági felülvizsgálata: Munkavédelmi törvény (Mvt) 23. § szerint; „A biztonságos műszaki állapot megőrzése érdekében időszakos biztonsági felülvizsgálat alá kell vonni a veszélyes munkaeszközt.”
- faipari szalagfűrész, körfűrész, gyalugép, marógép, láncfűrész,
- fémipari prés és hajlítógépek,
- műanyag és gumiipari gépek,
- mezőgazdasági és erdészeti traktorok
- Nem veszélyes gépek időszakos ellenőrző felülvizsgálata a 10/2016. (IV. 5.) NGM rendelet § szerint: „Gondoskodni kell az időszakos ellenőrző felülvizsgálat elvégzéséről, a leghosszabb felülvizsgálati időszak nem haladhatja meg az öt évet”.
- faipari esztergák csiszolók,
- fémipari forgácsoló gépek,
- ruhaipari, bőripari gépek
- élelmiszeripari, sütőipari gépek
- építőipari gépek, útépítés gépei,
- mezőgazdasági traktorral működtetett gépi eszközök
- Szellőző berendezések üzembe helyezése, és időszakos biztonsági felülvizsgálata a 3/2002. (II. 8.) SzCsM-EüM együttes rendelet 6. § (6-7) szerint. „a szellőztető rendszerek üzembe helyezése során mérésekkel kell meggyőződni az elegendő mennyiségű és minőségű levegő meglétéről. A megfelelő működését időszakos, biztonsági felülvizsgálat keretében kell ellenőrizni.”